O mně

Lektorka

Vytvářím a realizuji programy na podporu čtení pro děti a studenty, vedu workshopy pro učitele, knihovníky, rodiče a další, kteří pracují s dětmi a knihou. Vedu také čtenářský klub v ZŠ nám. Curieových  v Praze.

Spolupracuji s neziskovou organizací Nová škola, o.p.s., (inkluze ve vzdělávání, podpora čtenářské gramotnosti aj.). Právě v jejích projektech jsem se naučila metodiku práce ve čtenářských klubech, založenou na nabídce dobrých knih, otevřeném a přátelském prostředí  podporujícím vlastní tiché čtení a vlastním příkladu. O čtenářských klubech najdete více zde.

V roce 2021 jsem nabídla své zkušenosti jako lektorka také rozbíhajícímu se projektu Moje tělo je moje pro vznikající workshopy do škol.

V roce 2022 jsem začala pracovat také jako lektorka Skautského institutu v programu SI třída!

Knihovnice

Jsem knihovnice a lektorka čtení. Vystudovala jsem obor knihovnictví na Filosofické fakultě University Karlovy. Pracovala jsem mimo jiné jako výkonná komisařka České kulturní sezóny ve Francii 2002, byla jsem knihovnicí Městské knihovny v Praze v oddělení mobilních služeb (bibliobus Oskar).

Obnovila jsem a vedu školní knihovnu v ZŠ Curie v Praze 1.

Udržuji si přehled o knižní produkci pro děti a dospívající čtenáře. Píšu anotace nových knih a sestavuji k některým z nich čtenářské lekce, které nabízím i ve formě workshopů.

Překladatelka

Překládám z francouzštiny a angličtiny (nakladatelství Portál, Albatros, Knižní klub, Cesta domů). Doporučuji mj. titul 1001 her s knížkou, můj překlad z francouzštiny.

Více viz Přeloženo

kresby

Učím se kreslit.

Akvarel

Kurzem akvarelu mě provází Kamila Havlíková.

HUDBA

Hraju na klavír, flétnu, kytaru, akordeon.

Zpívám v pěveckých sborech Seriózní tělesoHora Fugit.

Zpívala jsem také ve sboru Local Vocal z Roztok u Prahy.