O mně

Lektorka

Vytvářím a realizuji programy na podporu čtení pro děti a studenty, vedu workshopy pro učitele, knihovníky, rodiče a další, kteří pracují s dětmi a knihou. V Praze v Atelieru živé pedagogiky a tvorby – ale po domluvě mohu přijet za vámi do knihovny, školy… Vedu také čtenářský klub v ZŠ nám. Curieových  v Praze.

Spolupracuji s neziskovou organizací  Nová škola, o.p.s., (inkluze ve vzdělávání, podpora čtenářské gramotnosti aj.). Právě v jejích projektech jsem se naučila metodiku práce ve čtenářských klubech, založenou na nabídce dobrých knih, otevřeném a přátelském prostředí  podporujícím vlastní tiché čtení a vlastním příkladu. O čtenářských klubech najdete více zde.

V roce 2021 jsem úspěšně zakončila dvouletý vzdělávací kurz celoživotního vzdělávání akreditovaný MŠMT: Kreativní pedagogika (DAMU, UK v Praze). Studium je zaměřené na „…osobnost pedagoga a jeho pedagogickou kondici …“  Vřele doporučuji každému, kdo pracuje jako učitelx, vychovatelx, knihovníkx…

V letech 2021 a 2022 jsem nabídla své zkušenosti jako lektorka v projektu Moje tělo je moje a ve  Skautském institutu v programu SI třída!

ohlasy z mých kurzů (klikni zde)

Hluboká osobní zkušenost a zápal, příjemná. Schopnost reagovat dle situace

Otevřenost, odbornost, pohoda

Přirozený pedagogický talent

Systematická, vstřícná, srozumitelná

Hravý přístup, skvělá komunikace, dobré nápady a postřehy

Kvalitní a odborné předání zkušeností. Lektorka byla autentická, sympatická, příjemná

Dobrá příprava

Organizačně schopná

Empatický přístup

Připravené, pestré, milý přístup – nedirektivní, úžasná studnice nápadů…

Vstřícná a je vidět, že ví, o čem mluví

Lidský přístup. Lektorka překračuje hranice oboru. Propojuje. … Všechny knihy, se kterými jsme pracovali, mne moc zaujaly.

Lektorka skvělá, organický, autentický projev. Ocenila jsem i absolutní nenátlakovost, dobrovolnost.

Profesionál

Příjemná, vzdělaná, má bohaté zkušenosti a jde k věci

Přátelské prostředí, humor a uvolněnost, možnost diskuse

Empatie, práce s lidmi, netradiční a zábavný přístup

Knihovnice

Jsem knihovnice a lektorka čtení. Vystudovala jsem obor knihovnictví na Filosofické fakultě University Karlovy. Pracovala jsem mimo jiné jako výkonná komisařka České kulturní sezóny ve Francii 2002, byla jsem knihovnicí Městské knihovny v Praze v oddělení mobilních služeb (bibliobus Oskar).

Obnovila jsem a vedu školní knihovnu v ZŠ Curie v Praze 1.

Udržuji si přehled o knižní produkci pro děti a dospívající čtenáře. Píšu anotace nových knih a sestavuji k některým z nich čtenářské lekce, které nabízím i ve formě workshopů.

Překladatelka

Překládám z francouzštiny a angličtiny (nakladatelství Portál, Albatros, Knižní klub, Cesta domů). Doporučuji mj. titul 1001 her s knížkou, můj překlad z francouzštiny.

Více viz Přeloženo

kresby

Učím se kreslit.

Akvarel

Kurzem akvarelu mě provází Kamila Havlíková.

HUDBA

Hraju na klavír, flétnu, kytaru, akordeon.

Zpívám v pěveckých sborech Seriózní tělesoHora Fugit.

Zpívala jsem také ve sboru Local Vocal z Roztok u Prahy.