Kde hledat dobré knihy?

Rady knihovnice

inspirace na podporu čtení

Na podporu a propagaci čtení a čtenářství, na čtenářskou gramotnost apod. se zaměřují četné akce, webové stránky, kampaně, ankety a jiné aktivity, někdy organizované neziskovými organizacemi a zájmovými sdruženími (a dotované z veřejných prostředků), jindy na komerční bázi.

Přehled těch nejzajímavějších aktivit, pomůcek, akcí a inspirativních webových stránek na podporu čtení najdete ZDE.

KNIHOVNY

V České republice máme více než šest tisíc knihoven: v každém městě a v téměř každé větší obci. Do veřejné knihovny může přijít každý a vstup je zdarma.

Větší veřejné knihovny mají on-line přístupné katalogy, v nichž můžete (i z domova) vyhledávat knihy nejen podle názvu či autora, ale i například podle tématu, které vás zajímá.

Ve fondu knihoven nenajdeme jen knihy, ale i časopisy, CD s hudbou i mluveným slovem, stolní hry atd.; pro děti často i hračky a prostory pro hraní. Více o knihovnách ZDE

Vše, co je v knihovnách, najdete zde: www.knihovny.cz

KNIHKUPECTVÍ

Dobrá knihkupectví se snaží (před)vybírat dobré knihy, které pak nabízejí v obchodě i na internetu. Z knihkupectví, zaměřených na dětské knihy, jsem pro vás vybrala… Více o knihkupectvích ZDE

Antikvariáty a knihobudky

Ne všechny knihy jsou na knižním trhu stále k mání…

Kde získat zdánlivě nedostupné knihy? Více ZDE.

Nakladatelství

Ne každé nakladatelství vydává knihy pro děti – ale za vaši pozornost stojí ediční plán nebo web nakladatelství, i kdyby se v něm objevila jediná dětská kniha.  Více ZDE.

Knižní veletrhy

Specifickým místem pro hledání dobrých knih jsou knižní veletrhy. Někteří návštěvníci tam pátrají po novinkách, informacích a inspiraci, jiní po slevách – nakladatelé tam totiž prodávají bez prostředníka a často levněji. Více ZDE.

Psáno jako doslov ke knize 1001 her s knížkou: BRASSEUR, Philippe. 1001 her s knížkou: jak udělat z dítěte skutečného čtenáře. Ilustroval Michaela BERGMANNOVÁ, přeložil Hana HOLUBKOVOVÁ. Praha: Portál, 2021. ISBN 978-80-262-1754-1.